My Favorite Movies
| missywolf71's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Crank 2006, R) |
|
| 2 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 3 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 4 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 5 |
Blade 1998, R) |
|
| 6 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 7 |
Blade II 2002, R) |
|
| 8 |
The Outsiders 1983, PG) |
|
| 9 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 10 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 11 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 12 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 13 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 14 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 15 |
Firestarter 1984, R) |
|
| 16 |
Firestarter 2: Rekindled 2002, PG) |
|
| 17 |
Carrie 1976, R) |
|
| 18 |
Bloodsport 1986, R) |
|
| 19 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 20 |
The Punisher 1989, R) |
|
| 21 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 22 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 23 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 24 |
The Departed 2006, R) |
|
| 25 |
Payback 1999, R) |
|
| 26 |
Hard to Kill 1990, R) |
|
| 27 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 28 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 29 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 30 |
xXx: State of the Union 2005, R) |
|
| 31 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 32 |
Black Dawn 2005, R) |
|
| 33 |
Into the Sun 2005, R) |
|
| 34 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 35 |
A Man Apart 2006, R) |
|
| 36 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 37 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 38 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 39 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 40 |
Lethal Weapon 4 1998, R) |
|
| 41 |
Lethal Weapon 3 1992, R) |
|
| 42 |
Lethal Weapon 2 1989, R) |
|
| 43 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 44 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 45 |
Underworld 2003, R) |
|
| 46 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 47 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 48 |
Dirty Harry 1971, R) |
|
| 49 |
Highlander 1986, R) |
|
| 50 |
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) 1991, R) |
|
| 51 |
Highlander - Endgame 2000, R) |
|
| 52 |
The Condemned 2007, R) |
|
| 53 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 54 |
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008, PG-13) |




















































