Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  missymm10's Rating My Rating
1
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
2
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
3
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
ooohhh sizzzzle this is one hot and spicy movie
4
Meet Me In St. Louis 1944,  Unrated)
5
Seven Brides for Seven Brothers 1954,  G)
6
Oklahoma! 1955,  G)
7
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
8
The King and I 1956,  G)
9
Gone With the Wind 1939,  G)
10
The African Queen 1952,  Unrated)
11
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
12
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
13
We Were Soldiers 2002,  R)
14
The Patriot 2000,  R)
15
Black Beauty 1994,  G)
16
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
17
A Cinderella Story 2004,  PG)
18
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
19
Chicago 2002,  PG-13)
20
Rent 2005,  PG-13)
21
The Sound of Music 1965,  G)
22
Anne of Green Gables 1985,  G)
23
Anne of Green Gables - The Sequel (Anne of Avonlea) 1987,  G)
24
Anne of Green Gables: The Continuing Story 2000,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments