My Favorite Movies


  MissyAnn69's Rating My Rating
1
It's a Wonderful Life 1946,  G)
It's a Wonderful Life
BEAUTIFUL MOVIE. THE KIND OF LOVE I WANT.
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
BEAUTIFUL MOVIE. TEAR JERKER.
3
The Terminal 2004,  PG-13)
The Terminal
LOVE THIS MOVIE.
4
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
BEAUTIFUL BUT SAD.
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
WOW. SO SAD.
6
The Life of David Gale 2003,  R)
The Life of David Gale
VERY GOOD MOVIE.
7
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
ONE OF THE FUNNIEST, MOST ENTERTAINING MOVIES I'VE SEEN.
8
The Fox and the Hound 1981,  G)
The Fox and the Hound
MY ALL TIME FAVORITE DISNEY MOVIE.
9
The Holiday 2006,  PG-13)
10
Sleeping with the Enemy 1991,  R)
11
300 2007,  R)
12
The Passion of the Christ 2004,  R)
13
Father of the Bride 1991,  PG)
14
The Princess Bride 1987,  PG)
15
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
16
The Pink Panther 2006,  PG)
17
Remember the Titans 2000,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments