Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  MissNickJonas's Rating My Rating
1
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
i loved this movie edmund was hot in this and very funny!
2
Minutemen 2008,  Unrated)
Minutemen
this movie was ausame ! i loved it the ending was ausame and funny i was laughing so hard at sometimes i couldn't breathe ! noy really i was justy kididng but it felt like it ! this movie is the best !
3
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
this is really good and sad i cryied but really funny!
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
love this movie so much so cute i love watching this one then the 5th one
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
this is such a good movie i love watching harry potter!
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
o my jonas this is the best one ! i mean it's so close to the book although i didn't read the whole book !
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
i love harry potter movies this is the funniest 1!!!!
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I love this Movie i love fleur delacour no matter what!!!!!!!! i love her so much !!!!!! i wish she was my sister !
9
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
love this movie !
10
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
National Treasure: Book of Secrets
love this movie !
11
Hoot 2006,  PG)
Hoot
good movie ! 2 cute guys what else do u need?
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
i love this movie it was so good
13
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
i really want to see it !!!! o My jonas i am still mad thye took harry potters date but i need to c emmett!
14
Stuck in the Suburbs 2004,  Unrated)
Stuck in the Suburbs
this movie is so good i loved it !!!!
15
Journey to the Center of the Earth 2008,  PG)
Journey to the Center of the Earth
really good this is so funny! best movie ever
16
Mulan 1998,  G)
Mulan
BEST MOVIE !
17
Little Women 1994,  PG)
Little Women
this movie is so sad !!!!!!!!!!! but really good and funny and cute i wanted the one girl to go with teddy i was like no!!! she is suposed to go with laurie !!!
18
Sense and Sensibility 1995,  PG)
Sense and Sensibility
this is really good !!!! but sad !

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments