My Favorite Movies
Give list a short description
| MissLalwen's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Awake 2007, R) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Shaun of the Dead 2004, R)
Shaun: [to a girl in the garden] Excuse me? |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 9 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
Garden State 2004, R) |
|
| 12 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 15 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 18 |
King Arthur 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Anger Management 2003, PG-13)
Sooooo funny!!! I feel pretty, oh so pretty, I feel pretty and witty and gaay! |
|
| 20 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 21 |
Jeepers Creepers 2001, R) |





















