Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  missjagger's Rating My Rating
1
Top Gun 1986,  PG)
2
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
3
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
4
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
5
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
6
Wedding Crashers 2005,  R)
7
Bad Boys 1995,  R)
8
Bad Boys II 2003,  R)
9
Remember the Titans 2000,  PG)
10
Old School 2003,  R)
11
American Pie 1999,  R)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
The Shawshank Redemption 1994,  R)
14
Van Helsing 2004,  PG-13)
15
Pretty Woman 1990,  R)
16
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
17
The Longest Yard 2005,  PG-13)
18
The Notebook 2004,  PG-13)
19
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
20
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
21
National Lampoon's Christmas Vacation 1989,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments