My Favorite Movies
| misshistorian's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 5 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 6 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 8 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 9 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 12 |
King Arthur 2004, PG-13) |
|
| 13 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 16 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Close Encounters of the Third Kind 1977, PG) |
|
| 19 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Alexander 2004, R) |





















