My Favorite Movies


  missash08's Rating My Rating
1
Sudden Death 1995,  R)
2
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
3
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
4
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
5
Into the Blue 2005,  PG-13)
6
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 2003,  PG-13)
7
The Pacifier 2005,  PG)
8
XXX 2002,  PG-13)
9
Multi-Facial 1999,  Unrated)
10
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
11
Find Me Guilty 2006,  R)
12
Boiler Room 2000,  R)
13
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
14
Pitch Black 2000,  R)
15
Flags of Our Fathers 2006,  R)
16
Running Scared 2005,  R)
17
Eight Below 2006,  PG)
18
She's All That 1999,  PG-13)
19
Timeline 2003,  PG-13)
20
Meet the Deedles 1998,  PG)
21
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
22
Joy Ride 2001,  R)
23
Crossroads 2002,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
25
Haven 2004,  R)
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
27
Kingdom of Heaven 2005,  R)
28
Elizabethtown 2005,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
30
Black Hawk Down 2001,  R)
31
Troy 2004,  R)
32
Ned Kelly 2004,  R)
33
The Calcium Kid 2004,  R)
34
The Brave 1997,  Unrated)
35
Cry-Baby 1990,  PG-13)
36
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
37
The Ninth Gate 1999,  R)
38
Don Juan DeMarco 1995,  PG-13)
39
Nick of Time 1995,  R)
40
Secret Window 2004,  PG-13)
41
The Libertine 2004,  R)
42
Arizona Dream 1993,  R)
43
Private Resort ,  R)
44
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
45
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
46
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
47
Finding Neverland 2004,  PG)
48
Sleepy Hollow 1999,  R)
49
Dead Man 1995,  R)
50
Benny & Joon 1993,  PG)
51
Blow 2001,  R)
52
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
53
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
54
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
55
The Astronaut's Wife 1999,  R)
56
From Hell 2001,  R)
57
Donnie Brasco 1997,  R)
58
Chocolat 2000,  PG-13)
59
Ed Wood 1994,  R)
60
Cannes Man 1996,  R)
61
Before Night Falls 2001,  R)
62
The Man Who Cried 2000,  R)
63
Deep Sea 3D 2006,  G)
64
Walk the Line 2005,  PG-13)
65
A Walk to Remember 2002,  PG)
66
The Lord of the Rings 1978,  PG)
67
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
68
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
69
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
70
Lord of War 2005,  R)
71
Everything is Illuminated 2005,  PG-13)
72
The Good Son 1993,  R)
73
Happy Feet 2006,  PG)
74
Bobby 2006,  R)
75
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
76
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
77
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
78
The Dark Knight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments