My Favorite Movies
| missad4097's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 3 |
American History X 1998, R) |
|
| 4 |
The Crow 1994, R) |
|
| 5 |
Grandma's Boy 2006, R) |
|
| 6 |
Underworld 2003, R) |
|
| 7 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 8 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 9 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Lord of War 2005, R) |
|
| 13 |
Lord of Illusions 1995, R) |
|
| 14 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 15 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 16 |
Hannibal Rising 2007, R) |
















