My Favorite Movies


  misia85's Rating My Rating
1
Dead Poets Society 1989,  PG)
2
Trainspotting 1996,  R)
3
21 Grams 2003,  R)
4
The Blues Brothers 1980,  R)
5
The Shining 1980,  R)
6
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
7
Memento 2000,  R)
8
Singin' in the Rain 1952,  G)
9
Reality Bites 1994,  PG-13)
10
The Goonies 1985,  PG)
11
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
12
Torch Song Trilogy 1988,  R)
13
Night on Earth 1991,  R)
14
Flight of the Navigator 1986,  PG)
Flight of the Navigator
It was one of my favourite movies when I was a kid!
15
Roman Holiday 1953,  Unrated)
16
Mediterraneo 1991,  R)
17
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
18
Il Sorpasso (The Easy Life) 1962,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments