My Favorite Movies
| mirriel1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mio min Mio (Mio in the Land of Faraway) 1987, PG) |
|
| 2 |
Les Visiteurs (The Visitors ) 1993, R) |
|
| 3 |
Les Uns et les Autres (Bolero: Dance of Life) 1981, Unrated) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
Ravenous 1999, R) |
|
| 8 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 9 |
Dead Silence 2006, R) |
|
| 10 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |










