My Favorite Movies
| mirowais's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 2 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Snatch 2001, R) |
|
| 4 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Saw 2004, R) |
|
| 6 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 7 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 8 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 9 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 10 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 11 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 12 |
Riding in Cars with Boys 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 14 |
Simon Birch 1998, PG) |
|
| 15 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 16 |
Casino 1995, R) |
|
| 17 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 18 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Blow 2001, R) |
|
| 20 |
Lord of War 2005, R) |



















