My Favorite Movies


  mireyaordonez's Rating My Rating
1
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre) 1999,  R)
2
I Am Sam 2001,  PG-13)
3
Big Fish 2004,  PG-13)
4
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
5
March of the Penguins 2005,  G)
6
Amores Perros 2000,  R)
7
Alice in Wonderland 1951,  G)
8
Walk the Line 2005,  PG-13)
9
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
10
About a Boy 2002,  PG-13)
11
Love Actually 2003,  R)
12
About Schmidt 2002,  R)
13
Y Tu Mamá También 2001,  R)
14
Pride and Prejudice 2005,  PG)
15
21 Grams 2003,  R)
16
There's Something About Mary 1998,  R)
17
Jerry Maguire 1996,  R)
18
Léon (The Professional) 1994,  R)
19
The Matrix 1999,  R)
20
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
21
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments