close [×]

Dear Flixster Community,

After seven fabulous years with you all, we are sorry to let you know that we're going to be retiring the Flixster Community site on September 30, 2014. Please note that you can still access your ratings, reviews, and quizzes on Flixster and Rotten Tomatoes using your same login. We have had so much fun building this community with you.

Thanks for all the memories,
Flixster

My Favorite Movies


  miraclekid86's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
Scarface 1983,  R)
5
Tupac - Resurrection 2003,  R)
6
Titanic 1997,  PG-13)
7
Casino 1995,  R)
8
Jurassic Park 1993,  PG-13)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
12
The Green Mile 1999,  R)
13
Dog Day Afternoon 1975,  R)
14
Gladiator 2000,  R)
15
The Shawshank Redemption 1994,  R)
16
Braveheart 1995,  R)
17
I Am Sam 2001,  PG-13)
18
Forrest Gump 1994,  PG-13)
19
The Godfather, Part III 1990,  R)
20
The Godfather, Part II 1974,  R)
21
Schindler's List 1993,  R)
22
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
23
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments