My Favorite Movies


  mintziaann's Rating My Rating
1
Good Night, And Good Luck 2005,  PG)
2
Tess 1979,  PG)
3
To Catch a Thief 1955,  Unrated)
4
Scener ur ett äktenskap (Scenes from a Marriage) 1973,  PG)
5
O Prisioneiro da Grade de Ferro 2003,  Unrated)
6
Heat 1995,  R)
7
Inside Man 2006,  R)
8
Out of the Blue (No Looking Back) 1981,  R)
9
House By the River 1950,  Unrated)
10
The Thing 1982,  R)
11
Saboteur 1942,  PG)
12
Shadows 1959,  PG)
13
Peeping Tom 1960,  Unrated)
14
The Holy Girl (La Nina Santa) 2004,  R)
15
Crisis - Behind a Presidential Commitment 1963,  Unrated)
16
True Crime 1999,  R)
17
Opening Night 1977,  PG-13)
18
Cache (Hidden) 2005,  R)
19
Arsenal 1929,  PG)
20
Tokyo Decadence 1991,  NC-17)
21
Boyfriends and Girlfriends (L'ami de mon amie) 1987,  R)
22
Lola Montès (The Fall of Lola Montes) (The Sins of Lola Montes) 1955,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments