Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  miniwheatsmat's Rating My Rating
1
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
Very good,. ilove action-packed, treasure hunting films.
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
One of the best movies made
3
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
very kool.
4
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
realy good
5
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
One of my favorite movies
6
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
Ocean's Twelve
realy good
7
Blood Diamond 2006,  R)
Blood Diamond
Very good movie.great acting from leonardo. it shows how furtunate we are in america.
8
Invincible 2006,  PG)
Invincible
awsum! this is one the best movies ive seen.
9
Kingdom of Heaven 2005,  R)
Kingdom of Heaven
Loved it. aswome!!!
koolest midevil movie out
10
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
very good movie
11
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
great movie. lots of action and awsum cars. but there was some stuff that could have been added or removed.
12
A Christmas Story 1983,  PG)
A Christmas Story
funny
13
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
kool movie
14
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
three thumbs up!1
15
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
asswome movie. lots of action.
16
Click 2006,  PG-13)
Click
very good and funny. one of his best movies(adam sandler)
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
good
18
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Very funny
19
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
very good
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments