Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mimuchan's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
2
Forrest Gump 1994,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
Good Will Hunting 1997,  R)
5
Gladiator 2000,  R)
6
Braveheart 1995,  R)
7
Slumdog Millionaire 2008,  R)
8
Armageddon 1998,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
300 2007,  R)
12
Fight Club 1999,  R)
13
Shakespeare in Love 1998,  R)
14
Shrek 2001,  PG)
15
The Matrix 1999,  R)
16
Transformers 2007,  PG-13)
17
The Others 2001,  PG-13)
18
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
19
Dogma 1999,  R)
20
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
21
The Silence of the Lambs 1991,  R)
22
You've Got Mail 1998,  PG)
23
Love Actually 2003,  R)
24
Panic Room 2002,  R)
25
The Departed 2006,  R)
26
Spider-Man 2002,  PG-13)
27
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
28
Four Brothers 2005,  R)
29
The Notebook 2004,  PG-13)
30
A Walk to Remember 2002,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments