My Favorite Movies
| MikeOldboy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 2 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Du Rififi Chez les Hommes (Rififi) 1955, Unrated) |
|
| 6 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 7 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 8 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 9 |
Brick 2006, R) |
|
| 10 |
The Fountain 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 12 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 13 |
Sin City 2005, R) |
|
| 14 |
Nothing to Lose 1997, R) |
|
| 15 |
The Devil's Rejects 2005, R) |















