My Favorite Movies
| mikebeyer44's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 3 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 4 |
Blood Simple 1984, R) |
|
| 5 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 6 |
Rushmore 1998, R) |
|
| 7 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 8 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 9 |
Scarface 1983, R) |
|
| 10 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 11 |
The Blair Witch Project 1999, R) |
|
| 12 |
To Kill A Mockingbird 1962, Unrated) |
|
| 13 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 14 |
The Great Santini 1979, PG) |
|
| 15 |
Blow Out 1981, R) |
|
| 16 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 17 |
Network 1976, R) |
|
| 18 |
Breaking Away 1979, PG) |
|
| 19 |
Deliverance 1972, R) |
|
| 20 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 21 |
Fast Times At Ridgemont High 1982, R) |





















