My Favorite Movies


  mikayuki's Rating My Rating
1
Gravitation: Lyrics of Love 2005,  Unrated)
Gravitation: Lyrics of Love
YAYYYYYYYY it is so KOOL but i hav to admit it sounda weird in english!;p
2
Fake 2000,  Unrated)
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
Another great movei, but, generally, movies based on books by Nicholas Sparks are
4
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
fav movie!!!! so great!
5
Message in a Bottle 1999,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
o watch this movie all the time!
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
LOVED IT! something about the combination if Jhonny Depp, Orlando Bloom, and a great story
9
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
10
Finding Neverland 2004,  PG)
11
Sleepy Hollow 1999,  R)
12
Chocolat 2000,  PG-13)
13
At First Sight 1999,  PG-13)
14
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
AWESOME!!!!!! Possibly the COOLIST movie i've EVER seen!!!!
15
The Legend of Zorro 2005,  PG)
16
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
The Mask of Zorro
one of my faves...it is overall a good story and antionio bandarez(sp?) does a great job of portraying zorro
17
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
REALLY FUNNY!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments