My Favorite Movies


  1. mikagami2003
  2. Genesis

More movies for me

  mikagami2003's Rating My Rating
1
The Replacements 2000,  PG-13)
2
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
3
Forrest Gump 1994,  PG-13)
4
The Shawshank Redemption 1994,  R)
5
Freedom Writers 2007,  PG-13)
6
Dead Poets Society 1989,  PG)
7
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
8
Little Women 1994,  PG)
9
Eight Below 2006,  PG)
10
Courage Mountain 1989,  PG)
11
Clara's Heart 1988,  PG-13)
12
Sister Act 1992,  PG)
13
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
14
Patch Adams 1998,  PG-13)
15
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
16
The Mighty Ducks 1992,  PG)
17
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
18
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
19
Dangerous Minds 1995,  R)
20
Stepmom 1998,  PG-13)
21
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
22
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
23
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
24
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
25
Radio Flyer 1992,  PG-13)
26
The English Patient 1996,  R)
27
October Sky 1999,  PG)
28
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
29
The Passion of the Christ 2004,  R)
30
We Are Marshall 2006,  PG)
31
Schindler's List 1993,  R)
32
Finding Neverland 2004,  PG)
33
The Associate 1996,  PG-13)
34
Hotel for Dogs 2009,  PG)
35
Lorenzo's Oil 1992,  PG-13)
36
Philadelphia 1993,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments