My Favorite Movies


  miguelcu's Rating My Rating
1
City by the Sea 2002,  R)
City by the Sea
good
2
Glory 1989,  R)
3
The Game 1997,  R)
The Game
good
4
Under Suspicion 2000,  R)
5
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
6
Saving Private Ryan 1998,  R)
7
Rules of Engagement 2000,  R)
8
Schindler's List 1993,  R)
9
Gladiator 2000,  R)
10
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
11
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
12
Forrest Gump 1994,  PG-13)
13
The Mission 1986,  PG)
14
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
15
The Great Escape 1963,  Unrated)
16
Running Scared 2005,  R)
17
Philadelphia 1993,  PG-13)
18
Traffic 2000,  R)
19
Cold Mountain 2003,  R)
20
Pay It Forward 2000,  PG-13)
21
The Pianist 2002,  R)
22
Cinderella Man 2005,  PG-13)
23
Apocalypto 2006,  R)
24
The Usual Suspects 1995,  R)
25
Boyz n the Hood 1991,  R)
26
The Notebook 2004,  PG-13)
27
Pearl Harbor 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments