My Favorite Movies


  micke87's Rating My Rating
1
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
Best movie af them all. love the story.
2
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
love this movie. they are not better than anyone but still come out on top. Maffiosos watch out
3
Eragon 2006,  PG)
Eragon
Best movie since Lord Of The Ring.
Has to be seen by all=)
4
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
this movie is awsome. Samuel is great in this and it none stop action. if you dont like snakes this is not a flick for you:P
5
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
so damn funny and typicaly american:P no just kiddin but still funny
6
Kung Fu Hustle 2004,  R)
Kung Fu Hustle
Stephen Chow is awsome in this very funny movie
7
Sleepy Hollow 1999,  R)
8
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
10
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
11
Braveheart 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments