Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  michellynna's Rating My Rating
1
The Color Purple 1985,  PG-13)
The Color Purple
tear jerker and has it's funny moments
2
Color of Night 1994,  R)
3
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
4
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
5
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
6
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
Fast Times At Ridgemont High
funny
7
XXX 2002,  PG-13)
8
xXx: State of the Union 2005,  R)
9
The Keep 1983,  R)
10
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
11
Assault on Precinct 13 1976,  R)
12
Apollo 13 1995,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments