My Favorite Movies
| michelle461's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 3 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 5 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 8 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 10 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 11 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 12 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 13 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 14 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 15 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 16 |
Freddy vs. Jason 2003, R) |
|
| 17 |
Havoc 2005, R) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 21 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 22 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 23 |
American Pie 1999, R) |
|
| 24 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 25 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 26 |
High School Musical 2006, G) |


























