My Favorite Movies
| michelita05's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Crash 2005, R) |
|
| 2 |
Scarface 1983, R) |
|
| 3 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 4 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
Philadelphia 1993, PG-13) |
|
| 7 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 8 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 10 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 12 |
Gia 1998, R) |
|
| 13 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 14 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 16 |
What Lies Beneath 2000, PG-13) |
|
| 17 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 18 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 19 |
Waiting to Exhale 1995, R) |
|
| 20 |
Original Sin 2001, R) |
|
| 21 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Bang Bang You're Dead 2002, R) |
|
| 23 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 24 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 25 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 26 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 27 |
The House of the Spirits 1993, R) |
|
| 28 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 29 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 30 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 31 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |
|
| 32 |
Superman 1978, PG) |
|
| 33 |
Avatar 2009, PG-13) |

































