My Favorite Movies
| micheleg12000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 2 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 3 |
The Shining 1980, R) |
|
| 4 |
A Lot Like Love 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Something's Gotta Give 2003, PG-13) |
|
| 6 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 8 |
Private Benjamin 1980, R) |
|
| 9 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Sleepwalkers 1992, R) |
|
| 11 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 12 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Desperado 1995, R) |
|
| 14 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 15 |
Hope Floats 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 17 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 19 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 20 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 21 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Bad Santa 2003, R) |






















