My Favorite Movies
| michaellee32084's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
On Any Sunday Revisited 2000, Unrated) |
|
| 2 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Windtalkers 2002, R) |
|
| 4 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 5 |
Dragonfly 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Gift 2000, R) |
|
| 7 |
Alien 1979, R) |
|
| 8 |
The War of the Worlds 1953, G) |
|
| 9 |
Battle of the Bulge 1966, Unrated) |
|
| 10 |
Who'll Stop The Rain 1978, R) |
|
| 11 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 12 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Jacob's Ladder 1990, R) |
|
| 15 |
The Wild Angels 1966, R) |
|
| 16 |
Close Encounters of the Third Kind 1977, PG) |
|
| 17 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 18 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 19 |
Glory 1989, R) |
|
| 20 |
187 1997, R) |
|
| 21 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 22 |
Electra Glide in Blue 1973, PG) |
|
| 23 |
The World's Fastest Indian 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Gods and Generals 2003, PG-13) |
|
| 25 |
The Day the Earth Stood Still 1951, G) |
|
| 26 |
The Day the Earth Stood Still 2008, PG-13) |
|
| 27 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 28 |
Robin Hood 2010, PG-13) |




























