My Favorite Movies
| michael032777's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ring of the Nibelungs (Dark Kingdom: The Dragon King)(Sword of Xanten) 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 4 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 5 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 6 |
Rambo (Rambo IV) 2008, R) |
|
| 7 |
Mad Max 1979, R) |
|
| 8 |
Mad Max 2: The Road Warrior 1981, R) |
|
| 9 |
Doomsday 2008, R) |
|
| 10 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 11 |
Mad Max Beyond Thunderdome 1985, PG-13) |
|
| 12 |
Son of the Mask 2005, PG) |
|
| 13 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 14 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 15 |
Soldier 1998, R) |
|
| 16 |
I Come in Peace (Dark Angel) 1990, R) |
|
| 17 |
Fast & Furious 2009, PG-13) |
|
| 18 |
Crank 2: High Voltage 2009, R) |
|
| 19 |
World Gone Wild 1988, R) |


















