My Favorite Movies
Title speaks for itself really :)
| miccimum's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Ju-on: The Grudge 2003, R) |
|
| 4 |
Hellraiser 1987, R) |
|
| 5 |
Hellbound: Hellraiser 2 1988, R) |
|
| 6 |
Hellraiser 3: Hell on Earth 1992, R) |
|
| 7 |
Event Horizon 1997, R) |
|
| 8 |
Cube 1997, R) |
|
| 9 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 10 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Wolf's Rain 2005, Unrated) |
|
| 12 |
Perfect Blue 1997, R) |
|
| 13 |
Ringu (Ring) 1998, Unrated) |
|
| 14 |
Ringu 2 (Ring 2) 1999, Unrated) |
|
| 15 |
Ringu 0 2001, Unrated) |















