My Favorite Movies


  miatexaskiss's Rating My Rating
1
Star Trek: The Motion Picture 1979,  G)
2
Star Trek - First Contact 1996,  PG-13)
3
Star Trek - Insurrection 1998,  PG)
4
Star Trek - Nemesis 2002,  PG-13)
5
Star Trek V - The Final Frontier 1989,  PG)
6
Star Trek Generations 1994,  PG)
7
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991,  PG)
8
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982,  PG)
9
Star Trek IV - The Voyage Home 1986,  PG)
10
Star Trek III - The Search for Spock 1984,  PG)
Star Trek III - The Search for Spock
outstanding
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
i loved it
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
15
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
16
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
17
The Cowboys 1974,  PG)
18
Space Cowboys 2000,  PG-13)
19
The Bridge on the River Kwai 1957,  PG)
20
A Bridge Too Far 1977,  R)
21
Red River 1948,  Unrated)
22
Time Bandits 1981,  PG)
23
The Time Machine 2002,  PG-13)
24
Once Upon a Time in China 4 (Wong Fei Hung ji sei: Wong je ji fung) 1993,  R)
25
Once Upon a Time in China III ,  R)
26
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
27
The China Syndrome 1979,  PG)
28
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
29
The Replacement Killers 1998,  R)
30
Anna and the King 1999,  PG-13)
31
Futuresport (Future Sport) 1998,  R)
32
Air Force One 1997,  R)
Air Force One
the second ford i like, the first one being a mustang

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments