My Favorite Movies


  mhey112's Rating My Rating
1
The Eye 2 (Gin gwai 2) 2004,  R)
The Eye 2 (Gin gwai 2)
Not so scary except the elevator scene
2
The Monster (Gwai muk) 2005,  Unrated)
The Monster (Gwai muk)
I love it!
3
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) 2001,  Unrated)
4
Nae yeojachingureul sogae habnida (Windstruck) 2004,  Unrated)
5
Phone (Pon) 2002,  R)
6
Phone 2005,  Unrated)
7
Shinbu sueob (Love So Divine) 2004,  Unrated)
8
Naesarang ssagaji (100 Days with Mr. Arrogant)(Slave Love) 2004,  Unrated)
Naesarang ssagaji (100 Days with Mr. Arrogant)(Slave Love)
I love HA Ji-won!!!


THis movie is so cute and funny!
9
Snow White: The Fairest of Them All 2001,  Unrated)
10
So Close 2003,  R)
So Close
THis is here first movie that I'd watch starring here.
She's so cool!!!
11
Daisy 2006,  Unrated)
12
Jopog manura 3 (My Wife Is a Gangster 3) 2006,  Unrated)
Jopog manura 3 (My Wife Is a Gangster 3)
My favorite!!!!!!!
13
The Maid 2005,  Unrated)
The Maid
This movie is freaky and nice at the same time..

I wanna see it again!
14
Dorm (Dek hor) ,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments