Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mhaywood83's Rating My Rating
1
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
2
Sin City 2005,  R)
3
Gladiator 2000,  R)
4
The Color Purple 1985,  PG-13)
5
Batman 1989,  PG-13)
6
300 2007,  R)
7
V for Vendetta 2006,  R)
8
Batman Begins 2005,  PG-13)
9
Little Miss Sunshine 2006,  R)
10
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
11
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
12
Sleepy Hollow 1999,  R)
13
Batman Returns 1992,  PG-13)
14
1984 (Nineteen Eighty-Four) 1984,  R)
15
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
16
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
17
The Station Agent 2003,  R)
18
Children of Men 2006,  R)
19
Garden State 2004,  R)
20
Miracle on 34th Street 1994,  PG)
21
Purple Rain 1984,  R)
22
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
26
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
27
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
28
A Streetcar Named Desire 1951,  PG)
29
Sayonara 1957,  Unrated)
30
Sunset Boulevard 1950,  Unrated)
31
The New World 2005,  PG-13)
32
I Heart Huckabees 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments