Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mfprin's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
3
Pretty Woman 1990,  R)
4
50 First Dates 2004,  PG-13)
5
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
Step Up 2006,  PG-13)
10
White Chicks 2004,  PG-13)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
She's the Man 2006,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
16
Forrest Gump 1994,  PG-13)
17
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
19
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
23
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
24
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
25
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
26
Shall We Dance 2004,  PG-13)
27
G.I. Joe: Rise of Cobra 2009,  PG-13)
28
The Hangover 2009,  R)
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
30
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
31
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
32
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments