My Favorite Movies
| mfinocchio's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Legend of 1900 (La leggenda del pianista sull'oceano) 1998, R) |
|
| 2 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 3 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 4 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 5 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 6 |
Rosemary's Baby 1968, R) |
|
| 7 |
Robin Hood: Men in Tights 1993, PG-13) |
|
| 8 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 9 |
Das Boot (The Boat) 1981, R) |
|
| 10 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 11 |
My Blue Heaven 1990, PG-13) |
|
| 12 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |












