My Favorite Movies
| mfdga's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ben-Hur 1959, G) |
|
| 2 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 3 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 4 |
Troy 2004, R) |
|
| 5 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 6 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 7 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 8 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 10 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 11 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 12 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 13 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 14 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 15 |
An American in Paris 1951, G) |
|
| 16 |
Monsters vs. Aliens 2009, PG) |
|
| 17 |
Kingdom of Heaven 2005, R) |
|
| 18 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009, PG) |
|
| 20 |
Snow White and the Seven Dwarfs 1937, G) |
|
| 21 |
Beauty and the Beast 1991, G) |





















