My Favorite Movies


  1. mfatale
  2. Michelle

My favorite DVDs I own.

  mfatale's Rating My Rating
1
3 Women 1977,  PG)
2
Altered 2006,  R)
3
Dead Meat (Andre the Butcher) 2005,  R)
4
Jigoku kôshien (Battlefield Baseball) 2003,  Unrated)
5
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon 2006,  R)
6
Big Bad Wolf 2007,  R)
7
Blood Ranch 2006,  Unrated)
8
The Bare Wench Project 2: Scared Topless (Book of Babes: Bare Wench 2) 2001,  R)
9
Brutal Massacre: A Comedy 2007,  R)
10
Cabin Fever 2002,  R)
11
The Circle (Dayereh) 2000,  R)
12
Dead Alive (Braindead) 1992,  R)
13
Dreamland 2006,  PG-13)
14
Dream Lover 1994,  R)
15
Hard Candy 2005,  R)
16
Ellie Parker 2005,  R)
17
Eternal 2004,  R)
18
Family Portraits: A Trilogy of America 2004,  Unrated)
19
Feed 2005,  Unrated)
20
Freddy vs. Jason 2003,  R)
21
Ginger Snaps 2000,  R)
22
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004,  R)
23
Death Proof 2007,  R)
24
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
25
The Hamiltons 2006,  R)
26
House of 9 2005,  R)
27
I Know Who Killed Me 2007,  R)
28
Lemming 2005,  Unrated)
29
Lollilove 2006,  Unrated)
30
The Lost 2009,  Unrated)
31
Lost In Translation 2003,  R)
32
Love Object 2003,  R)
33
MirrorMask 2005,  PG)
34
Motel Hell 1980,  R)
35
Murder Party 2007,  Unrated)
36
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
37
Night of the Demons 1988,  R)
38
Night of the Demons II 1994,  R)
39
Nowhere Man 2008,  Unrated)
40
Poltergeist 1982,  PG)
41
Pretty Cool 2001,  R)
42
The Princess Bride 1987,  PG)
43
The Reaping 2007,  R)
44
Repo! The Genetic Opera 2008,  R)
45
Requiem for a Dream 2000,  R)
46
Showgirls 1995,  NC-17)
47
Silent Night, Deadly Night 1984,  R)
48
Sleepaway Camp 1983,  R)
49
Sleepaway Camp II - Unhappy Campers 1988,  R)
50
Sleepaway Camp III - Teenage Wasteland 1989,  R)
51
Slither 2006,  R)
52
The Slumber Party Massacre 1982,  R)
53
Slumber Party Massacre II (Don't Let Go) 1987,  R)
54
Slumber Party Massacre III (Stab in the Dark) 1990,  R)
55
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama 1987,  R)
56
Student Bodies 1981,  R)
57
The Stuff 1985,  R)
58
Suspiria 1977,  R)
59
Terror Firmer 1999,  R)
60
Tourist Trap 1979,  PG)
61
UnConventional 2004,  Unrated)
62
Versus 2000,  R)
63
Wet Hot American Summer 2001,  R)
64
Wilderness Survival for Girls 2004,  R)
65
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
66
Witchouse 3: Demon Fire 2001,  R)
67
Zombie Honeymoon 2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments