My Favorite Movies
| mewanta's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bubba Ho-Tep 2002, R) |
|
| 2 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Man With the Screaming Brain 2005, Unrated) |
|
| 4 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 5 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 6 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 7 |
Wizards 1977, PG) |
|
| 8 |
Fritz the Cat 1972, Unrated) |
|
| 9 |
Cool World 1992, PG-13) |
|
| 10 |
American Pop 1981, R) |
|
| 11 |
Killer Klowns from Outer Space 1988, PG-13) |
|
| 12 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Sin City 2005, R) |
|
| 14 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 15 |
A Scanner Darkly 2006, R) |
|
| 16 |
Howard the Duck 1986, PG) |
|
| 17 |
Otis 2008, Unrated) |
|
| 18 |
My Name Is Bruce 2007, R) |
|
| 19 |
This Film is Not Yet Rated 2005, NC-17) |
|
| 20 |
Thank You For Smoking 2005, R) |
|
| 21 |
Zombie Strippers 2008, R) |
|
| 22 |
Dead Like Me: Life After Death 2009, R) |
|
| 23 |
Coraline 2009, PG) |
|
| 24 |
Saturday the 14th 1981, PG) |
|
| 25 |
Fargo 1996, R) |
|
| 26 |
Meet the Feebles 1989, R) |


























