My Favorite Movies


  MetalAsylum's Rating My Rating
1
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
I love this damn movie!!
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
I love this movies sooo much!
4
Constantine 2005,  R)
Constantine
Such a badass movie... I love it soo much!
5
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
Badass movie! Gotta love it!
6
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
Bram Stoker's Dracula
I love this movie soo much!
7
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
Badass fuckin movie!
8
Alexander 2004,  R)
Alexander
Great storyline... 5 stars baby!!
9
Hart's War 2002,  R)
Hart's War
I loved this movie!
10
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
One of my favorite movies!
11
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
Very sad... None-the-less a great movie! Another Favorite!
12
Apollo 13 1995,  PG)
Apollo 13
Awesome movie
13
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
Bill & Ted's Bogus Journey
Fuckin badass movie!
14
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
Bill & Ted's Excellent Adventure
Another badass movie
15
Casualties of War 1989,  R)
Casualties of War
Fuckin Awesome movie!!!!!
I love it soo much
16
A Few Good Men 1992,  R)
A Few Good Men
GReat movie!!! Just saw it today (2-12)
17
Batman 1989,  PG-13)
Batman
Great movie!
18
The Shining 1980,  R)
The Shining
Great Horror flick! I love it!
19
Batman Returns 1992,  PG-13)
Batman Returns
Great movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments