Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mesraez's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
5
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
7
In the Army Now 1994,  PG)
8
God's Army 2000,  PG)
9
It's the Old Army Game 1926,  Unrated)
10
Pharaoh's Army 1995,  PG-13)
11
Dad's Army 1971,  Unrated)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Fun & Fancy Free 1947,  G)
14
Disneyland: The Secrets, Stories & Magic of the Happiest Place on Earth 2007,  Unrated)
15
Pinocchio 1940,  G)
16
Mickey and the Beanstalk 1947,  Unrated)
17
The Skeleton Dance 1929,  Unrated)
18
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
19
Dragon on Fire 1978,  Unrated)
20
The Girl with the Dragon Tattoo 2009,  R)
21
Fire & Ice: The Dragon Chronicles 2008,  PG-13)
22
Kiss of the Dragon 2001,  R)
23
Dance of the Dragon 2008,  Unrated)
24
Double Dragon 1994,  PG-13)
25
Angry Dragon 1979,  R)
26
Red Dragon 2002,  R)
27
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments