| |
Merenwen08's Rating |
My Rating |
| 1 |
I love all of the LotR movies!
|
|
| 2 |
|
|
| 3 |
An awesome ending to a great trilogy!
|
|
| 4 |
They cut quite a bit but it was still good.
|
|
| 5 |
I loved this one just because we finally get to meet Sirius and Lupin.
|
|
| 6 |
Was pretty good but not necessarily my fave
|
|
| 7 |
Pretty close to the book which is really good
|
|
| 8 |
Really good movie...one of the best even though they cut alot!
|
|
| 9 |
What can I say...it's Pirates!
|
|
| 10 |
Loved this movie but the cliffhanger killed me!
|
|
| 11 |
One of my all time faves!
|
|
| 12 |
Definately makes you think!
|
|
| 13 |
Not as good as the first but still real good...
|
|
| 14 |
Ah! What an ending!
|
|
| 15 |
I love this movie! Go Ewen!
|
|
| 16 |
Great movie!
|
|
| 17 |
Just as good as the first!
|
|
| 18 |
Great movie even though a lot was cut!
|
|
| 19 |
Who doesn't love this movie?
|
|
| 20 |
Was a good continuation of the the first movie
|
|
| 21 |
Really good movie
|
|
| 22 |
Another all time fave especially because of Dennis Quaid!
|
|
| 23 |
Not as good as the first but still fairly good
|
|
| 24 |
|
|
| 25 |
I always remember watching this movie when I was younger
|
|
| 26 |
The best out of all three! The ending definately made me sad though....
|
|
| 27 |
Can't wait to see it!
|
|
| 28 |
Really cute and sad movie
|
|
| 29 |
This one is a classic and is one of my all time favorites!
|
|
| 30 |
|
|
| 31 |
Good movie and makes me want to dance!
|
|
| 32 |
Quite funny
|
|
| 33 |
|
|
| 34 |
An awesome but kinda sad movie!
|
|
| 35 |
|
|
| 36 |
|
|
| 37 |
|
|
| 38 |
|
|
| 39 |
|
|
| 40 |
All time favorite!
|
|
| 41 |
|
|
| 42 |
Troy
2004, R)
|
|
| 43 |
|
|
| 44 |
|
|
| 45 |
Click
2006, PG-13)
This is an awesome movie!
|
|
| 46 |
|
|
| 47 |
Cars
2006, G)
|
|
| 48 |
|
|
| 49 |
X-Men
2000, PG-13)
|
|
| 50 |
You just gotta love this movie!
|
|
| 51 |
Elf
2003, PG)
I absolutely love Will Ferrell!
|
|
| 52 |
|
|
| 53 |
|
|
| 54 |
|
|
| 55 |
|
|
| 56 |
An awesome movie!
|
|
| 57 |
Another disney classic
|
|
| 58 |
An all time favorite
|
|
| 59 |
|
|
| 60 |
|
|
| 61 |
Definately random but good
|
|
| 62 |
Meryl Streep is amazing in this movie!
|
|
| 63 |
|
|
| 64 |
Sad movie...
|
|
| 65 |
|
|
| 66 |
Richard Gere can dance! Wow!
|
|
| 67 |
Sweet movie
|
|
| 68 |
|
|
| 69 |
|
|
| 70 |
|
|
| 71 |
|
|
| 72 |
|
|
| 73 |
Twisted and awesome!
|
|
| 74 |
Johnny Depp is an all time favorite of mine!
|
|
| 75 |
|
|
| 76 |
|
|
| 77 |
|
|
| 78 |
|
|
| 79 |
|
|
| 80 |
|
|
| 81 |
|
|
| 82 |
This movie is AWESOME! I loved it!
|
|
| 83 |
|
|
| 84 |
|
|
| 85 |
|
|
| 86 |
|
|
| 87 |
|
|
| 88 |
|
|
| 89 |
|
|
| 90 |
|
|
| 91 |
|
|
| 92 |
I watched this when I was younger and it freaked me out!
|
|
| 93 |
Great movie!
|
|
| 94 |
|
|
| 95 |
|
|
| 96 |
|
|
| 97 |
|
|
| 98 |
|
|
| 99 |
|
|
| 100 |
|
|
| 101 |
Really SAD movie! Definately made me cry...
|
|
| 102 |
Signs
2002, PG-13)
Creepy movie but still awesome
|
|
| 103 |
Hook
1991, PG)
|
|
| 104 |
|
|
| 105 |
Honey
2003, PG-13)
|
|
| 106 |
Rudy
1993, PG)
I love Sean Astin in this movie! Totally amazing!
|
|
| 107 |
|
|
| 108 |
|
|
| 109 |
|
|
| 110 |
|
|
| 111 |
Pretty good movie but was a little different then I expected!
|
|
| 112 |
I love this movie!
|
|
| 113 |
Hilarious!
|
|
| 114 |
|
|
| 115 |
|
|
| 116 |
|
|
| 117 |
|
|
| 118 |
|
|
| 119 |
|
|
| 120 |
Great movie
|
|
| 121 |
|
|
| 122 |
|
|
| 123 |
|
|
| 124 |
I love the old Willy Wonka!!
|
|
| 125 |
|
|
| 126 |
Hilarious!
|
|
| 127 |
|
|
| 128 |
|
|
| 129 |
|
|
| 130 |
|
|
| 131 |
|
|
| 132 |
|
|
| 133 |
|
|
| 134 |
|
|
| 135 |
Ghost
1990, PG-13)
Sad but great movie!
|
|
| 136 |
Rent
2005, PG-13)
This movie is awesome!
|
|
| 137 |
|
|
| 138 |
Good and interesting movie!
|
|
| 139 |
Absolutely LOVED this movie! Soooo good...
|
|
| 140 |
Amazing movie! I love it so much!
|
|