My Favorite Movies


  mendyakamen's Rating My Rating
1
The Exorcist 1973,  R)
The Exorcist
this movie scared me for months when i was younger
2
Exorcist - The Beginning 2004,  R)
3
Exorcist II - The Heretic 1977,  R)
4
The Exorcist III 1990,  R)
5
Hairspray 1988,  PG)
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
pretty good
7
Mean Girls 2004,  PG-13)
8
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
9
A Walk to Remember 2002,  PG)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
11
Step Up 2006,  PG-13)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
Grease 1978,  PG)
14
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
15
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
16
The Longest Yard 2005,  PG-13)
17
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
18
Pretty Woman 1990,  R)
19
American Pie 1999,  R)
20
Click 2006,  PG-13)
21
The Breakfast Club 1985,  R)
22
World Trade Center 2006,  PG-13)
23
Gremlins 1984,  PG)
24
American History X 1998,  R)
25
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
26
She's All That 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments