My Favorite Movies


  memocs13's Rating My Rating
1
Pan's Labyrinth 2006,  R)
2
Big Fish 2004,  PG-13)
3
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
4
The Legend of 1900 (La leggenda del pianista sull'oceano) 1998,  R)
5
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  R)
6
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
8
Constantine 2005,  R)
9
The Others 2001,  PG-13)
10
Memento 2000,  R)
11
The Prestige 2006,  PG-13)
12
The Machinist 2003,  R)
13
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
14
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
15
Sin City 2005,  R)
16
300 2007,  R)
17
Hellboy 2004,  PG-13)
18
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
19
WALL-E 2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments