My Favorite Movies
| memo147's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 4 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 5 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 6 |
Watchmen 2009, R) |
|
| 7 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 8 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 9 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 10 |
Matando Cabos 2004, R) |
|
| 11 |
Back to the Future 1985, PG) |











