My Favorite Movies
| memejeyne's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 7 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 8 |
Saw II 2005, R) |
|
| 9 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 10 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 11 |
American Pie 1999, R) |
|
| 12 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 14 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 15 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 18 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 19 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Saw 2004, R) |
|
| 22 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 24 |
Grease 1978, PG) |
|
| 25 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 26 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 27 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Saw III 2006, R) |
|
| 29 |
Gladiator 2000, R) |





























