My Favorite Movies
| melvin5915's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Patton 1970, PG) |
|
| 2 |
Idlewild 2006, R) |
|
| 3 |
Firecracker 2004, Unrated) |
|
| 4 |
In the Deep Woods 1992, Unrated) |
|
| 5 |
The Last Days of Patton 1986, PG) |
|
| 6 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 8 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 9 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 10 |
No Way Out 1987, R) |
|
| 11 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 12 |
The Postman 1997, PG-13) |
|
| 13 |
Entrapment 1999, PG-13) |
|
| 14 |
Copycat 1995, R) |
|
| 15 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 17 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 20 |
Crank 2006, R) |
|
| 21 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 22 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 23 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 24 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 25 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 26 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 27 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 28 |
We Are Marshall 2006, PG) |
|
| 29 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 30 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 31 |
American Pie 1999, R) |
|
| 32 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 33 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 34 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 35 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 36 |
Hitch 2005, PG-13) |




































