My Favorite Movies
| melvamp's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 2 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 3 |
Underworld 2003, R) |
|
| 4 |
Blade II 2002, R) |
|
| 5 |
Constantine 2005, R) |
|
| 6 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 7 |
Shade 2003, R) |
|
| 8 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Blade 1998, R) |
|
| 10 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 11 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 12 |
Sin City 2005, R) |
|
| 13 |
Nacho Libre 2006, PG) |
|
| 14 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 15 |
Shadow of the Vampire 2000, R) |
|
| 16 |
Smokin' Aces 2007, R) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Desperado 1995, R) |
|
| 20 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 22 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 23 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 24 |
Troy 2004, R) |
























