My Favorite Movies


  melrina's Rating My Rating
1
Far and Away 1992,  PG-13)
Far and Away
The only thing better would be if Tom and Nicole were still together!
2
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
3
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
It's dancing.
4
Shag 1988,  PG)
Shag
More Dancing!
5
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
loved it! I liked the twist in the story in LA.
6
Clue 1985,  PG)
Clue
This movie is definitely one of my favorites of all time!!!!!
7
Volver 2006,  R)
8
Slumdog Millionaire 2008,  R)
9
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
One of my favorite movies.
10
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
The Bourne Identity
This movie is one of my favorites!
11
Spy Game 2001,  R)
Spy Game
I love this movie.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments