My Favorite Movies
| melloniel1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kamikaze Girls 2004, Unrated) |
|
| 2 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 3 |
Shaolin Soccer 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 7 |
Enter the Dragon 1973, R) |
|
| 8 |
The Mirror Has Two Faces 1996, PG-13) |
|
| 9 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982, PG) |
|
| 11 |
Paprika 2006, R) |
|
| 12 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 13 |
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001, R) |
|
| 14 |
Spanglish 2004, PG-13) |














