My Favorite Movies
| mellievdk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Strangers 2008, R) |
|
| 2 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 3 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 4 |
Son in Law 1993, PG-13) |
|
| 5 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Valley of the Dolls 1967, PG-13) |
|
| 7 |
My Last Love 1998, Unrated) |
|
| 8 |
Cabaret 1972, PG) |
|
| 9 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 10 |
Paris When It Sizzles 1964, Unrated) |
|
| 11 |
Mona Lisa Smile 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 13 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Fun With Dick and Jane 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Losing Chase 1996, R) |
|
| 16 |
Nanny McPhee 2006, PG) |
|
| 17 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 18 |
White Oleander 2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005, PG) |
|
| 20 |
Anywhere But Here 1999, PG-13) |
|
| 21 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |
|
| 22 |
Evita 1996, PG) |
|
| 23 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |























